Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı başladı

Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak, okulumuz Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2019-2020 eğitim-öğretim yılı açılış törenine katıldı. Nuri Konak'a, Yönetim Kurulu Üyemiz Şaban Gülbahar, Dnetim Kurulu Üyemiz Kazım Özeren, Bölge Müdürümüz Nihat Yılmaz eşlik ederken programa okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladılar. Okul Müdürü Eray Şeker, Okul Kurucu Müdürü Tahir Fırat Şuekinci, Yönetim Kurulu Üyemiz Şaban Gülbahar ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri Konak Açılış töreninde konuşma yaptılar. Tüm konuşmacılar öğrencilere başarı dileklerini iletirken, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennilerinde bulundular.
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>