OSBÜK Başkanı Sayın Memiş Kütükçü, OSBÜK Genel Kurulu sonrasında ilk ziyaretini İkitelli OSB'ye yaptı

OSBÜK Başkanı Sayın Memiş KÜTÜKÇÜ, OSBÜK Genel Kurulu sonrasında ilk ziyaretini İkitelli OSB'ye yaptı.

Memiş KÜTÜKÇÜ'yü, Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. AYDIN, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri KONAK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz M.Vural KOÇ, Selim US, Aziz İYİOKUR ve Bölge Müdürümüz Nihat YILMAZ karşıladılar. OSBÜK'ün yeni yönetim süreci, yapılacak çalışmalar ve OSB'lerin sorunlarına yönelik taleplerin yetkililere iletilmesi hakkında üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirten OSBÜK Başkanı Memiş KÜTÜKÇÜ, bu doğrultuda İkitelli OSB'nin de görüş ve düşüncelerine açık olduklarını ifade etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. AYDIN ise Memiş KÜTÜKÇÜ ve yeni yönetime başarılar dileyerek, İkitelli ve ülkemizdeki tüm sanayicilerimizin beklentilerine yönelik fikirleri zaman zaman ileteceklerini ve desteklerini alacaklarını belirtti.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>