Türk Telekom ve İkitelli OSB arasındaki protokol uzatıldı

Türk Telekom ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi arasında, kurumsal firmalar ve ortak kullanım alanları için geçerli olacak altyapı, erişim, internet iş birliği anlaşması uzatıldı. İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen protokol imza törenine; Türk Telekom adına İstanbul Bölge Müdürü Mehmet BEYTUR, İstanbul Bölge Ticari Faaliyetler Bölge Müdür Yard. Dr. Murat URAY, İkitelli Telekom Müdürü Ali ÖZTÜRK ve beraberindeki heyet katılırken İkitelli Organize Sanayi Bölgesi adına Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. AYDIN, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Nuri KONAK, Yönetim Kurulu Üyelerimiz M. Vural KOÇ, Şaban GÜLBAHAR, Selim US, Denetim Kurulu Üyemiz Kazım ÖZEREN, Genel Danışmanımız İhsan ÖZLEYEN ve Elektrik Dağıtım Müdürümüz Erdoğan ERGENE katıldılar. Protokolün her iki kuruma ve bölgemize hayırlı olmasını dileriz.Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>