İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, kurumumuz ev sahipliğinde "Sıfır Atık" hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, kurumumuz ev sahipliğinde "Sıfır Atık" hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya İstanbul Vali Yardımcıları Günay Öztürk ve Mehmet Ali Özyiğit, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın, İstanbul OSB'lerinin başkanları ve bölge müdürleri, kooperatif başkanları ve sanayiciler katıldılar. Tanıtım filmlerinin izlendiği toplantıda İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya, Sıfır Atık konusunda yapılan uygulamalar ve düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Toplantı bitiminin ardından ise Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın, günün anısına Sayın Ali Yerlikaya'ya hat sanatı ile hazırlanmış özel bir tablo takdim etti.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>