Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Mehmet Cahit Turhan, İkitelli OSB'yi ziyaret etti

Bakan Turhan'ı, Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut M. Aydın ve yönetim kurulu üyelerimiz karşıladı ve ağırladılar. Toplantıya Başakşehir Belediye Başkanı Sn. Yasin Kartoğlu ve AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sn. Sebahatdin Kayas da katıldılar.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi hakkında kurumsal bilgiler paylaşan Mahmut Aydın, İkitelli sanayicisinin ulaşım ve altyapı konusundaki beklentilerini de dile getirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise şunları ifade etti: “Sayın başkanlar, İkitelli OSB’nin çok kıymetli işletmecileri, sanayicileri hepinizi saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.
Bu toplantıyı düzenleyen başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz hükümet olarak her şeyden önce ülkemizin kalkınması, büyümesi, gelişmesi ve dünyadaki büyük ülkeler arasında hedeflediği, hak ettiği yeri alması için azimle, gayretle çalışıyoruz. Bu mücadelede en büyük ortağımız sanayicilerimiz. Bizler de sanayicimizin gelişmesi, rekabet gücünün artması, bilimi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak dünya standartlarında yerini alması için elimizden gelen her türlü desteği bugüne kadar verdik, vermeye de devam edeceğiz.
Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hizmet siyasetini gündeme getirdikten sonra sağlık, eğitim, savunma, turizm, sanayi gibi her alanda ülkemizde önemli gelişmeler oldu. Bunu sizler de takip ediyorsunuz. Yeter mi? Yetmez. Fazlası olmalı. Bunları hep birlikte tamamlayacağız. Ülkemizde son yıllarda yapılan ulaştırma alanındaki değişimlerin farkındasınız. Hamdolsun bugün ülkemizin her köşesi ulaşılabilir hale gelmiştir. Şehirlerimizin tamamına yakını bölünmüş yollarla birbirine bağlanmıştır. Büyük ve gelişmiş olan şehirlerimizin önemli bir kısmı otoyol ağıyla birbirine bağlanmıştır. Demiryolu ağımızı da limanlarımız ve sınır kapımızla bağlama konusunda birçok çalışma yaptık. Öncelikli olarak mevcut devraldığımız demiryolunu rehabilite ettik. Günün ihtiyaçlarını, günümüzdeki tren vagon sistemine uygun hale getirdik. Altyapıyı yeniden ele aldık ve değiştirdik.Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum.“

Konuşmaların ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut Aydın, Sayın Mehmet Cahit Turhan'a günün anlam ve önemini ifade eden bir hediye takdim etti.


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>