Hakan TUNÇ Özgeçmişi

1973 yılında İstanbul'da doğdu. Konya Bozkır'lıdır. İlk ve Ortaöğretimini İstanbul'da tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesinde Yüksek Lisansını yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi  mezunudur. BLM Teknoloji Mühendislik LTD. Şti. olarak 20 yıldır sanayici kimliğiyle faaliyet göstermektedir. Sefaköy Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, İş Batı İş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı, KONSİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulunmakta ve ayrıca birçok Dernek ve Sivil Toplum Kuruluşlarında yer almaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>