TUBİTAK MARTEK, İstanbul Aydın Üniversitesi ve ABD’nin Chicago kentinde 15.000 m2’lik bir alanda kurulu olan Turkish Trade Center işbirliği ile Türk firmalar için önemli bir işbirliği geliştirme gezisi düzenlenmektedir.
Gezi kapsamında Silikon Vadisi (San Francisco), Dünyanın en büyük elektronik fuarı CES2019 (Las Vegas) ve Chicago TTC ziyaretleri gerçekleştirilecektir. Dünyanın en önemli kuluçka ve iş merkezleri, fon kuruluşları ve binlerce teknoloji firması ile görüşme imkanı olacaktır. İsteyen firmalarımız ABD’de 1 yıl ücretsiz ofis sahibi olacak ve kendi şirketlerini kurma imkanı elde edeceklerdir. Gezinin en önemli amaçları Türkiye’de başarılı bir şekilde faaliyetlerini yürüten firmalarımızın ABD pazarına ve/veya ABD üzerinden dünya pazarına açılmalarını sağlamak, yatırım şirketleri ile yakın bağlantı kurmak ve kendileri ile benzer sektörlerde çalışan uluslararası firmalarla işbirliği yapmalarını sağlamaktır.
Uçak, konaklama, şehir içi ulaşımlar, fuar ve diğer merkezlere giriş ücretleri dahil kişi başı maliyet 5.750 USD’dir.

İrtibat ve Detaylı Bilgi İçin;
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  
                                         
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
 
Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>