ÜNİSAN 1 PROJESİ

ÜNİSAN 1 Projesi kapsamında 12 Ekim 2016 tarihinde İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi arasında Üniversite Sanayi İş Birliği “ÜNİSAN-1” projesi protokolü imzalanmıştır.

Amacı

Ünisan 1 projesi ile firmaların üretim süreçlerini destekleyecek akademik bilgi paylaşımı ve tecrübe aktarımı sağlanmış olacak ayrıca bu proje firmaların üniversiteler ile bir araya gelerek üretim süreçlerini geliştirecek yeni projeler meydana getirmesini hedeflemektedir.

Proje Faaliyetleri

26 Aralık 2016 tarihinde İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ortaklığında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nde  düzenlenen bir tanışma programı düzenlenmiştir.

28 Aralık 2016 tarihinde İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi ile İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ortaklığında İstanbul Sabahattin Üniversitesi’nde  düzenlenen bir tanışma programı düzenlenmiştir.

Ünisan 1 projesi faaliyetleri üniversitelerin firma ziyaretleri ile hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

 

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik tasarruf cihazı adı altında halkın kandırılmasına karşı ilgili otoriteleri harekete çağırdı. EMO; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Reklam Kurulu ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu`na gönderdiği yazıda İnternet`ten televizyonlara varıncaya kadar pek çok ortamda satışa sunulan elektrik tasarruf cihazlarının gerçekte bir tasarruf sağlamadığını teknik olarak ortaya koyarak, bu şekilde halkın kandırılmasına engel olunmasını istedi. Konuya ilişkin EMO Basın Bülteni`nin tam metnine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Devamı...>>>


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>