Nerede Kalmıştık?

Değerli arkadaşlar, kıymetli İkitelli OSB haber okuyucuları,

İkitelli OSB Müteşebbis Heyet Başkan Vekili olarak yazılarımı düzenli olarak sizlerle paylaşıyordum. 7 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen İkitelli OSB Olağan Genel Kurulunda, yönetim sistemimiz değiştiği için bundan sonra İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizlere hitap edeceğim. Yaklaşık 7-7,5 yıldır farklı görevler ifa ettiğim İkitelli OSB’de, yeni bir göreve tevdi edilmek benim için çok onur vericidir. Görev aldığım her dönemde gerek yönetici arkadaşlarımız gerekse de devlet büyüklerimiz ile birlikte yaptığımız çalışmalarla, İkitelli’ye ivme kazandırdığımızı düşünüyorum. Her yazımda sıkça dile getirdiğim gibi; İkitelli’nin kurulduğu günden bugüne kadar İkitelli’ye emek harcayan ve katkı sunan herkese teşekkür eder, emeklerinin önünde saygıyla eğilirim. Saygıdeğer kooperatif başkanı arkadaşlarım ve İkitelli sanayicisi çok önemli işler başardılar. Önerileri, görüşleri ve katkıları ile İkitelli’yi sadece Türkiye’nin değil dünyanın ilgi odağı haline getirdik. Ömrümüz yettiği sürece bölgemizin Dünya ile uyumunu sağlayacak çalışmalar yapmaya ve projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Sevgili arkadaşlar, İkitelli OSB bugüne kadar Müteşebbis Heyet ile yönetiliyordu. 7 Şubat’taki Olağan Genel Kurulumuzda katılımcılarımızın kapalı oy sistemiyle kullandıkları oylar neticesinde, oy çokluğuyla “Genel Kurul Sistemi’ne”  geçilmeye karar verildi. Artık 5 kişiden oluşan yönetim kurulu ve 2 kişiden oluşan denetim kurulu ile  İkitelli OSB’ye hizmet sunacağız. Genel Kurul konuşmamda da ifade ettim: Biz İkitelli’yi siz, biz ayrımı olmadan hep birlikte yöneteceğiz.

Bu vesileyle desteğini ve katkısını bizden hiçbir zaman esirgemeyen, İstanbul Valimiz ve İkitelli OSB Onursal Başkanımız Sayın Vasip ŞAHİN’e İkitelli’deki tüm arkadaşlarım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Yine Sayın Valimle birlikte Müteşebbis Heyetimizde görev alarak İkitelli OSB’ye zaman ayıran tüm yönetici büyüklerimize ve arkadaşlarımıza da teşekkür ederim.  Bilgi, deneyim ve tecrübelerinden çok istifade ettik, etmeye de devam edeceğiz.

İOSB yönetimi olarak, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinin tamamını kucaklayarak, tüm sanayi sitelerimiz ve tüm Müstakil Sanayi Parsellerimiz ile tam bir eşitlik felsefesi ve düşüncesiyle, Organize Sanayi Bölgemize hizmet ederek, gerektiğinde ise sorumluluk alarak İkitelli’yi en iyi noktaya getirebilmek adına çaba sarf edeceğiz. Birlik ve beraberliğimizi, İOSB çatısı altında sağlamaya imtina edeceğiz.

Kaliteden ödün vermeden, bilim ve teknolojinin tüm imkânlarından yararlanarak katma değer yaratan çözümler üreteceğiz ve Türkiye ekonomisine yön vereceğiz. Aynı zamanda sürekli gelişen ve yenilenen hizmetleri organize ederek katılımcılarımızı ve bölgemizi daha rekabetçi kılan projeler üreten, inovasyona önem veren bir sanayi bölgesi olma hayalimizi el ele vererek gerçekleştireceğiz. Bu uğurda yorulmadan, bıkmadan, usanmadan çalışacağız. Biz bu doğrultuda çalışırken ülkemizi, vatanımızı hain güçlerden korumak için canını veren vatan yiğitlerini de unutmayacağız.

Dualarımızda ve gönüllerimizde yer vereceğiz. Ayrıca İkitelli OSB olarak sorumluluk almayı da göz ardı etmeyeceğiz. Afrin Harekatına kurumsal desteğimizi sunarken şehit düşen askerlerimizin ve gazilerimizin yakınlarına da sahip çıkacağız. Şehitlerimizin ve gazilerimizin, evlatlarının ya da kardeşlerinin İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde bedelsiz eğitim almalarına imkan tanıyacağız. Onları geleceğe hazırlayacağız. Çünkü bizler, ülkesini ve milletini seven, bu sevgiyi vatanının her köşesine ulaştırmayı bilen insanlarız. Nerede olursak olalım birlikte nefes alır, birlikte mücadele ederiz. Bu ülkeye sahip çıkmak ve kalkınmasına katkı sunmak boynumuzun borcudur.  Saygılarımla…


Nihat TUNALI
İOSB Yönetim Kurulu Başkanı

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>