Şaban GÜLBAHAR İOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1949 Yılında Erzincan’a bağlı iliç ilçesinin boyalık köyünde doğdu. 1957 Yılından beri istanbul’da yaşamaktadır. 1970-1975 Yılları arasında matbaacılık ve gazetecilikle meşgul oldu. Bu dönemde hayat mecmuası, hergün, ortadoğu gibi gazetelerde yazarlık yaptı.

Fiilen iş hayatına 1975 yılında izmir menemende kurduğu fabrikada parafin üreterek başladı. Daha sonra plastik sektörüne geçti. 35 Yıldan beri “üstün plastik” firmasının yönetim kurulu başkanlığını da yürütmektedir.

İş hayatının yanı sıra sosyal alanda da toplumsal gelişime katkıda bulunmak adına; “türk dünyası araştırmaları vakfı kuruculuğu”, “türkiye suudi arabistan dostluk derneği başkanlığı”,” avrasya bir vakfı kuruculuğu”, “prof. Fuat sezgin vakfı kuruculuğu” gibi pek çok faaliyeti de bu süreçte yürütmüştür.

Ayrıca ülkemizin akademik seviyesini daha da yükseltebilmek için özellikle avrasya dosyası, stratejik analiz, ermeni araştırmaları gibi dergilerin yanı sıra, iç ve dış sosyo-politik konular, ekonomi, enerji, terör ve diğer stratejik öneme haiz hususlarda yetmişin üzerinde kitap ve basılı eser yayımlamıştır.

Halen yeni dünya gündemi internet gazetesinin sahibi ve diplomatik türkiye gazetesinin yayın kurulu başkanıdır. Ayrıca istanbul aydın üniversitesi mütevelli heyet üyeliği’ni de sürdürmektedir. Evli, iki erkek ve iki kız çocuğu ile beş torun sahibidir.

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>