1947 yılında Gümülcine’de doğdu. İlkokulu Zeytinburnu Sümer İlkokulu’nda, liseyi Sultanahmet Ticaret Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi İşletme - Muhasebe bölümünde tamamladı.

Bir dönem mali müşavirlik alanında çalışan Nihat Tunalı,1970-1986 yılları arasında Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğünde kamu görevini üstlenmiştir. Tunalı, aynı zamanda inşaat sektöründe de yer alarak inşaat taahhütlerinde bulunmuştur ve 200 bin metrekare kapalı alan inşaatı gerçekleştirmiştir. Çeşitli altyapı işlerini tamamlayan çalışmaları ve inşaat sektörüne yansıyan başarıları, sektör kapsamında İntur Anonim Şirketi’ni kurmasına vesile olmuştur ve 17 yıl boyunca İntur Anonim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.

İkitelli Tümsan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde de yöneticilik yapan Nihat Tunalı,  bir yıl süren İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB)  Yönetim Kurulu Üyeliği’nin ardından 2011 yılı Şubat ayında getirildiği İOSB Başkan Vekilliği görevini, 25 Ocak 2012’deki İOSB Genel Kurulu’nda seçilerek 2016 Şubat ayına kadar sürdürmüştür. Ardından 4 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul sonucunda Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği görevini 2018 Şubat ayına kadar sürdürmüş ve yapılan Genel Kurul sonrası yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Aynı zamanda merkezi Ankara’da bulunan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun (OSBÜK) Denetim Kurulu  Üyeliğini yapan Nihat Tunalı, evli ve  iki çocuk babasıdır.


Nihat TUNALI
İOSB Yönetim Kurulu Başkanı

Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


SAYIN ABONELERİMİZİN DİKKATİNE;

EPDK Başkanlığınca yayımlanan “SON KAYNAK TARİFE DÜZENLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ”e göre 01.04.2018 tarihinden itibaren çok zamanlı tarife uygulaması kaldırılacak ve tüm abonelerimize tek zamanlı tarife uygulanacaktır.
Bu hususun bilgi alınmasını rica ederiz.


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>