Programlı Elektrik Kesintileri

İOSB METAL-İŞ Sanayi Sitesi 11772 Trafo merkezinde yapılacak olan bakım çalışmaları nedeniyle 17 OCAK PAZAR 2020 Günü Saat 08.00’dan 12.00’ a kadar elektrik kesintisi uygulanacaktır. Abonelerimize duyurulur.

ELEKTRİK KESİNTİSİ OLACAK YERLER
  •     12. BLOK TAMAMI
  •     11. BLOK 2-50 NUMARALAR ARASI
  •     11. BLOK 41-49 NUMARALAR ARASI
  •     12. BLOK KARŞISI GÜVENLİK KULUBESİ
___________________________________________________________________________________________

İOSB İPKAS Sanayi Sitesi 50079 Trafo Merkezinde yapılacak olan bakım çalışması nedeniyle 17 OCAK 2020 PAZAR günü saat 11.00’dan saat 15:30’a kadar elektrik kesintisi uygulanacaktır. Abonelerimize duyurulur.

ELEKTRİK KESİNTİSİ OLACAK YERLER
  •     İPKAS SANAYİ 1. BLOK TAMAMI
  •     İPKAS SANAYİ 2. BLOK TAMAMI
  •     İPKAS SANAYİ 3. BLOK TAMAMI
  •     İPKAS SANAYİ 4. ETAP TAMAMI


Duyurular

Her yıl 1 ocak tarihinden itibaren kayıtlarını yenilemeyen elektrik fen adamlarının işlemleri yapılmayacaktır..


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>