İkitelli'ye Nereden Nasıl Gelinir?


            ANADOLU YAKASI FSM KÖPRÜSÜNDEN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

FSM Köprüsünden geçtikten sonra, İstanbul 2.Çevre yolundan Edirne istikametine devam ediniz. İSTOÇ’u geçtikten sonra Atatürk Havalimanı kavşağına kadar gelinir. Atatürk Hava Limanı kavşağından girildiğinde karşınıza çıkan Başakşehir tabelasını takip etmeniz gerekir. Karşınıza çıkan ilk köprülü kavşağın sağından (Tabelada; Altınşehir, Halkalı, İkitelli ve Olimpiyat Parkı, Doğu yazmaktadır.) girerek, köprü üzerinden ilerleyip, ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. (Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

 

ANADOLU YAKASI BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNDEN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Boğaziçi Köprüsünü geçtikten sonra İstanbul 1.Çevre yolundan Edirne istikametine devam ediniz. 2.Çevre yolu (Edirne) istikametinden hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. 2.Çevre yoluna çıktığınız yer, aynı zamanda İSTOÇ Sapağı ile aynı yerde bulunmaktadır. İSTOÇ’u geçtiğimiz zaman ilk sapaktan (Atatürk Havalimanı sapağı) girerek, Başakşehir tabelasını takip etmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan ilk köprülü kavşağın sağından (tabelada; Altınşehir, Halkalı, İkitelli ve Olimpiyat Parkı, Doğu yazmaktadır.)  girerek köprü üzerinden ilerleyip, ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. ((Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

  

ATATÜRK HAVALİMANINDAN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Atatürk Havalimanından çıktıktan sonra 2.Çevre yolu tabelasını takip ederek hiçbir yere sapmadan devam ediniz. Karşınıza yer yer Edirne –İkitelli- Ankara yazılı tabelalar çıkacaktır. Tabelaları takip ederek devam ediniz, Takip ettiğiniz yol, Basın Exspres yoludur. Basın Exspres yolunun sonu, İkitelli Organize Sanayi ve Başakşehir’e çıkmaktadır. Yolun sonuna doğru karşınıza ilk önce Edirne ve Ankara sapakları çıkacaktır. Bu sapakları geçtikten hemen sonra karşınıza çıkan ilk köprülü kavşağın sağından girerek, köprü üzerinden ilerleyip, ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. (Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

 

 

EDİRNE TARAFI TEM OTOYOLUNDAN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Edirne istikametinden, Tem Otoyolundan hiç sapmadan, Mahmutbey otoyol gişelerinden çıktıktan sonra karşınıza çıkan ilk sapak değil, bir sonraki sapaktan (tabelada; Başakşehir, Atatürk Olimpiyat Parkı ve İkitelli yazmaktadır.) girerek, devam ediniz. Köprü üzerinden ilerleyip, ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. (Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

 

BÜYÜKÇEKMECE – BEYLİKDÜZÜ - AVCILAR TARAFINDAN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Silivri, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar istikametleri E-5 Karayolu’ndan devam ediniz. Küçükçekmece’yi de geçtikten sonra Atatürk Havaalanı kavşağından 2.Çevre yolu sapağından girilerek (tabelada; Mahmutbey, F.S.M Köprüsü, Edirne ve Ankara yazmaktadır.) Basın Exspres yoluna çıkıp, Ankara ve Edirne otoyol bağlantılarına kadar geliniz. İlk önce Ankara Tem bağlantı sapağı, ardından Edirne Tem bağlantı sapağı ve onun Ardından karşınıza çıkacak olan ilk köprülü kavşağın sağından (kavşakta Altınşehir, Halkalı, İkitelli ve Olimpiyat Parkı doğu yazmaktadır)  girerek köprü üzerinden ilerleyip ışıklı döner kavşağıda geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. (Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

 

AKSARAYDAN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Aksaray’dan Vatan Caddesi’ne çıkarak, Edirne-Ankara Çevre yolu tabelalarını hiçbir yere sapmadan takip ediniz. Bu yolun sonu İSTOÇ’a kadar gelir. İSTOÇ’u geçtiğimiz zaman ilk sapaktan (Atatürk Havalimanı sapağı) girerek, Başakşehir tabelasını takip etmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan ilk köprülü kavşağın sağından (tabelada; Altınşehir, Halkalı, İkitelli ve Olimpiyat Parkı, Doğu yazmaktadır.)  girerek köprü üzerinden ilerleyip, ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. ((Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)

 

MECİDİYEKÖYDEN İOSB BAŞKANLIĞINA NASIL GELİNİR:

Mecidiyeköy’den İkitelli OSB Başkanlığı’na gelmek için ilk önce E-5 Karayolu’ndan Atatürk Havalimanı-Otogar yazılı tabelaları takip etmeniz gerekmektedir. Yolu Haliç Köprüsü’nü geçene kadar takip ediniz. Haliç Köprüsü’nü geçtikten sonra, Bayrampaşa,-Edirne-Otogar tabelasını gördüğünüzde sağdan giriniz ve Mahmutbey yoluna çıkınız. Mahmutbey yolunun sonuna kadar ilerleyiniz. Yolun sonu İSTOÇ’a çıkacaktır. İSTOÇ’u geçtiğiniz zaman ilk sapaktan (Atatürk Havalimanı sapağı) girerek, Başakşehir tabelasını takip etmeniz gerekmektedir. Karşınıza çıkan ilk köprülü kavşağın sağından (tabelada; Altınşehir, Halkalı, İkitelli ve Olimpiyat parkı, Doğu yazmaktadır)  girerek köprü üzerinden ilerleyip ışıklı döner kavşağı da geçerek hiç sapmadan devam ediniz. Tekrar karşınıza ikinci bir ışıklı kavşak çıkacaktır. Bu kavşağı da geçtikten sonra hiçbir yere sapmadan yolu takip ediniz. Ardından karşınıza yine bir ışıklı döner kavşak çıkacaktır, o kavşağı da geçtikten 50 metre sonra sağınızda beyaz bir bina göreceksiniz. (Full Benzin İstasyonu ve TSE binalarının arasında kalan, beyaz bina İOSB Hizmet Binasıdır.)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

30 bin işyeri ve yaklaşık 300 bin çalışanı barındıran İOSB’ye gelen toplu taşıma araçları, son 10 yılda üç katına çıktı. İETT 16 hat ve 131 otobüsle hizmet verirken, minibüsler 77 hat ve 200’ü aşkın araç ile İkitelli’ye ulaşımı sağlıyor. Bu duruma büyük sanayi kuruluşlarının servis araçları da eklendiğinde bölgeye her sabah 140 civarında otobüs ile 400 civarında minibüs ve benzeri servis araçları giriş yapıyor. İETT otobüslerinin tamamı Başakşehir’e giderken İkitelli içinden geçiş yapıyor. Minibüs hatlarıysa güzergahlarına göre İkitelli’nin değişik bölgelerinden ulaşımı sağlıyorlar. İETT HATLARI İETT otobüslerinin kalkış ve son durak tablosu şöyle sıralanıyor; Halkalı – İkitelli caddesini kullanıp Taksim’e giden 89C, Bakırköy’e giden 98, Zeytinburnu Metro’ya giden 78ZB ve Aksaray’a giden 78A. Atatürk Bulvarı ve Süleyman Demirel Bulvarını kullanıp Eminönü’ne giden 146B ve Mecidiyeköy’e giden 146M. 5. Cadde üzerinden Atatürk Bulvarını kullanıp Yenibosna Metro’ya giden 78B, Eminönü’ne giden 78, Mecidiyeköy’e giden 78M ve Bakırköy’e giden 98H. Kayaşehir’den hareket edip 5. Cadde üzerinden Atatürk Bulvarını kullanıp Bakırköy’e giden 79B ve Taksim’e giden 79T Atatürk Bulvarını kullanan hat ise Yunus Emre Mah. – Başakşehir 1 hat isimli 78C Atatürk Bulvarından MASKO kullanıp Güvercintepe’ye giden 78G ve Şahintepesi’ne giden 78Ş. AYMAKOOP Sanayi Sitesinden hareket eden hat ise Yenikapı’ya giden 31Y’dir. Minibüs hatlarına gelince 77 hatta 200 araç yolcu taşıyor. Minibüslerin İkitelli’ye getirip götürdüğü yolcu sayısı her gün 80 ile 100 bin arasında değişiyor. İETT otobüsleri de yaklaşık 130- 140 bin yolcu taşıyor. İşyerlerinin personel servis araçlarıda yaklaşık 100 bin civarında yolcu nakli yapıyor.

Duyurular

Programlı Elektrik Kesintileri

devamı -->>


ASANSÖRLERİN YILLIK KONTROLÜ
HAKKINDA DUYURU

Başvuru Formu

Devamı...>>>


Yüksek gerilimden enerji alan abonelerimizin, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nca 30.11.2000 tarih ve 24246 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ‘‘Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği’’nin 60. maddesi gereği; Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu Belgesine sahip İşletme- Bakım sorumlusu bir Elektrik Mühendisi bulundurması gerekmektedir, duyurulur.


Elektrik Mühendisleri Odası, elektrik tasarruf cihazı adı altında halkın kandırılmasına karşı ilgili otoriteleri harekete çağırdı. EMO; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Reklam Kurulu ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu`na gönderdiği yazıda İnternet`ten televizyonlara varıncaya kadar pek çok ortamda satışa sunulan elektrik tasarruf cihazlarının gerçekte bir tasarruf sağlamadığını teknik olarak ortaya koyarak, bu şekilde halkın kandırılmasına engel olunmasını istedi. Konuya ilişkin EMO Basın Bülteni`nin tam metnine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Devamı...>>>


6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Memur ve işçi statü ayrımı olmaksızın önleyici, iyileştirici ve geliştirici maddeleriyle tüm çalışanları kanun şemsiyesi altına alıyor.
İş sağlığı ve güvenliği kanunu kimleri kapsamaktadır?
Kamu ve özel sektörde çalışan herkes, çırak ve stajyerler dahil kanundan yararlanabilmektedir. Kişinin bulunduğu işyerindeki çalışan sayısı ve işyeri türü kanundan yararlanmasına engel olmayacaktır. Her çalışan, iş Sağlığı ve güvenliği ile ilgili uygulamalardan faydalanacak ve bütün işyerlerinde sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları oluşturulacaktır.
Ayrıntılı bilgi ve tanıtım için aşağıdaki linkten yaralanabilirsiniz.

Devamı...>>>